Sports on TV for Friday, July 26
(All times Eastern)
Schedule subject to change and/or blackouts
Friday, July 26
AUSTRALIAN RULES FOOTBALL (MEN’S)
5:30 a.m.
FS2 — AFL: Port Adelaide at Carlton
2:30 a.m. (Saturday)
FS2 — AFL: Brisbane at Gold Coast
5:30 a.m. (Saturday)
FS1 — AFL: Greater Western Sydney at Melbourne
AUTO RACING
7:25 a.m.
ESPN2 — Formula 1: Practice, Spa-Francorchamps, Stavelot, Belgium
10:55 a.m.
ESPNU — Formula 1: Practice, Spa-Francorchamps, Stavelot, Belgium
6:25 a.m. (Saturday)
ESPN2 — Formula 1: Practice, Spa-Francorchamps, Stavelot, Belgium
GOLF
7:30 a.m.
GOLF — PGA Tour Champions: The Senior Open Championship, Second Round, Carnoustie Championship Course, Carnoustie, Scotland
3:30 p.m.
GOLF — PGA Tour: The 3M Open, Second Round, TPC Twin Cities, Blaine, Minn.
6:30 p.m.
GOLF — LPGA Tour: The CPKC Women’s Open, Second Round, Earl Grey Golf Club, Calgary, Alberta
HORSE RACING
1 p.m.
FS2 — NYRA: Saratoga Live
LITTLE LEAGUE SOFTBALL
10 a.m.
ESPN — Little League Softball World Series Regional: TBD
Noon
ESPN — Little League Softball World Series Regional: TBD
1:45 p.m.
ESPN — Little League Softball World Series Regional: TBD
3:30 p.m.
ESPN — Little League Softball World Series Regional: TBD
5:15 p.m.
ESPN — Little League Softball World Series Regional: TBD
7 p.m.
ESPN — Little League Softball World Series Regional: TBD
8:45 p.m.
ESPN — Little League Softball World Series Regional: TBD
MLB BASEBALL
7 p.m.
MLBN — Regional Coverage: Atlanta at N.Y. Mets OR San Diego at Baltimore
7:05 p.m.
APPLETV+ — Texas at Toronto
8:10 p.m.
APPLETV+ — L.A. Dodgers at Houston
OLYMPICS
1:30 p.m.
NBC — 2024 Summer Olympics Opening Ceremony: From Paris
SOCCER (MEN’S)
6:50 p.m.
FS2 — CPL: Atlético Ottawa at York United
7:30 p.m.
CBSSN — USL Championship: Phoenix at Hartford
9 p.m.
FS1 — Leagues Cup Group Stage: Pumas UNAM at Austin FC, East Group
9:55 p.m.
FS1 — CONCACAF U-20 Championship Group Stage: Honduras vs. Dominican Republic, Group B, Irapuato, Mexico
SOCCER (WOMEN’S)
10:30 p.m.
CBSSN — NWSL/Liga MX Cup Group Stage: Angel City at Bay, Group B
SOFTBALL
7 p.m.
ESPN2 — Athletes Unlimited: Team Svekis vs. Team Denham, Rosemont, Ill.
9:30 p.m.
ESPN2 — Athletes Unlimited: Team Alexander vs. Team Romero, Rosemont, Ill.
TENNIS
6:30 a.m.
TENNIS — Iasi-WTA Final; Kitzbuhel-ATP, Umag-ATP Semifinals; Atlanta-ATP Quarterfinals
7 p.m.
TENNIS — Atlanta-ATP Quarterfinals
_____
The Associated Press created this story using technology provided by Data Skrive and data from Ronin Sport.
Copyright 2024 The Associated Press. All rights reserved. This material may not be published, broadcast, rewritten or redistributed without permission.