Tuesday’s Scores

GIRLS PREP BASKETBALL=

Alexandria 83, Bemidji 44

Brainerd 30, Moorhead 27

Breckenridge 52, Frazee 37

Cass Lake-Bena 60, Walker-Hackensack-Akeley 54

Chisholm 59, Cherry 48

Climax/Fisher 63, Win-E-Mac 61

Cloquet 66, Proctor 65, OT

Cretin-Derham Hall 62, Woodbury 52

Duluth East 62, Hermantown 46

Eagan 59, Park (Cottage Grove) 52

East Ridge 65, White Bear Lake 52

Ely 86, Littlefork-Big Falls 31

Fertile-Beltrami 79, Bagley 23

Floodwood 92, Wrenshall 27

Fosston 55, Park Christian 22

Goodridge/Grygla-Gatzke 72, Stephen-Argyle 53

Hawley 51, Thief River Falls 45

Henning 57, Wadena-Deer Creek 34

Kittson County Central 68, Warren-Alvarado-Oslo 58

Mahnomen/Waubun 62, Lake Park-Audubon 48

McGregor 66, Silver Bay 49

Menahga 66, Verndale 30

NCEUH 52, Ada-Borup 46

Perham 65, Crookston 45

Rock Ridge 71, Hibbing 52

Rothsay 56, Staples-Motley 40

Sacred Heart 47, Red Lake Falls 36

Sebeka 63, Bertha-Hewitt 42

South Ridge 85, Hill City/Northland 25

Superior, Wis. 78, Duluth Denfeld 14

Underwood 47, Pelican Rapids 41

POSTPONEMENTS AND CANCELLATIONS=

Aitkin vs. Barnum, ppd.

Anoka vs. Minnehaha Academy, ppd.

Blooming Prairie vs. St. Charles, ppd.

Caledonia vs. Chatfield, ppd.

Cedar Mountain/Comfrey vs. Wabasso, ppd.

Chaska vs. Andover, ppd.

Concordia Academy vs. St. Agnes, ppd.

Cristo Rey Jesuit vs. Nova Classical Academy, ppd.

Delano vs. Belle Plaine, ppd.

Eagle Ridge Academy Charter vs. West Lutheran, ppd.

Elkton-Lake Benton, S.D. vs. Hills-Beaver Creek, ppd.

Fillmore Central vs. Plainview-Elgin-Millville, ppd.

Gibbon Fairfax Winthrop vs. Minnesota Valley Lutheran, ppd.

Grand Meadow vs. Kingsland, ppd.

Hancock vs. Clinton-Graceville-Beardsley, ppd.

Hinckley-Finlayson vs. Rush City, ppd.

Lake City vs. Triton, ppd.

Little Falls vs. North Branch, ppd.

Mabel-Canton vs. Lanesboro, ppd.

Minneapolis North vs. Watertown-Mayer, ppd.

Minneapolis Southwest vs. Cambridge-Isanti, ppd.

Montevideo vs. Minneota, ppd.

Mountain Lake Area vs. Jackson County Central, ppd.

New Life Academy vs. Maranatha Christian, ppd.

New Ulm vs. St. James Area, ppd.

Northfield vs. Rochester Century, ppd.

Ortonville vs. Central Minnesota Christian, ppd.

PACT Charter vs. United Christian, ppd.

Pierz vs. Pequot Lakes, ppd.

Pipestone vs. Marshall, ppd.

Randolph vs. Pine Island, ppd.

Rochester John Marshall vs. Mankato West, ppd.

Rochester Mayo vs. Red Wing, ppd.

Rocori vs. Monticello, ppd.

Rogers vs. Sartell-St. Stephen, ppd.

Roseville vs. Irondale, ccd.

Sauk Rapids-Rice vs. Dassel-Cokato, ppd.

St. Michael-Albertville vs. Elk River, ppd.

Stillwater vs. Forest Lake, ppd.

Truman/Martin Luther/GHEC vs. Heron Lake-Okabena/Fulda, ppd.

Waconia vs. Edina, ppd.

Washington Tech vs. Hmong Academy, ccd.

Waterville-Elysian-Morristown vs. Medford, ppd.

Western Christian, Iowa vs. Worthington, ppd. to Jan 5th.

Willmar vs. Becker, ppd.

Winona vs. Owatonna, ppd.

Yellow Medicine East vs. Benson, ppd.

Zumbrota-Mazeppa vs. Rochester Lourdes, ppd.

___

Some high school basketball scores provided by Scorestream.com, https://scorestream.com/

For copyright information, check with the distributor of this item, ScoreStream Inc..