Thursday’s Scores

BOYS PREP BASKETBALL=

Annandale 74, Esko 73

Ashby 70, Brandon-Evansville 68, OT

Belgrade-Brooten-Elrosa 74, Royalton 42

Carlton-Wrenshall 80, Fond du Lac 67

Cherry 98, Rock Ridge 74

Chisago Lakes 78, Big Lake 74

Chisholm 65, Nashwauk-Keewatin 57

Cloquet 93, Proctor 53

Coon Rapids 74, Sartell-St. Stephen 41

Cretin-Derham Hall 85, Forest Lake 81

Detroit Lakes 81, Crosby-Ironton 55

Goodridge-Grygla-Gatzke 89, Warroad 74

Hiawatha 90, Brooklyn Center 67

Holy Family Catholic 113, Jordan 79

International School 54, Chesterton Academy 51

Kasson-Mantorville 78, Red Wing 67

Legacy Christian 93, Milaca 83

Littlefork-Big Falls 94, International Falls 60

Maple Grove 67, Rosemount 59

Minneapolis South 97, Richfield 94

Minneapolis Southwest 87, St. Paul Central 77

Mountain Iron-Buhl 88, Mesabi East 36

New Life Academy 91, Twin Cities Academy 82

North Branch 71, Zimmerman 57

Pequot Lakes 65, Aitkin 33

Robbinsdale Armstrong 87, Bloomington Kennedy 84

Rochester Marshall 75, Mankato West 54

Rochester Mayo 58, White Bear Lake 47

Rockford 62, HLWW 49

Rogers 80, Anoka 70

South St. Paul 80, St. Paul Como Park 69

Spectrum 72, Mora 68

St Paul Academy 69, Trinity 64

St. Paul Harding 79, Eagle Ridge 56

St. Paul Humboldt 56, LILA 53

Stewartville 73, St. Peter 46

Two Harbors 75, Floodwood 36

Wadena-Deer Creek 58, Dilworth-Glyndon-Felton 57

Waterville-Elysian-Morristown 69, Blue Earth Area 60

MSHSL Sectionals=

Class AA=

Section 1=

First Round=

Caledonia 84, Chatfield 40

Cannon Falls 71, Randolph 60

La Crescent 76, Plainview-Elgin-Millville 39

Lake City 72, Albert Lea 37

Lewiston-Altura 73, Dover-Eyota 50

Pine Island 72, St. Charles 65, OT

Winona Cotter 61, Rochester Lourdes 45

Zumbrota-Mazeppa 70, Triton 54

Class A=

Section 1=

Second Round=

Blooming Prairie 65, Bethlehem Academy 43

Fillmore Central 78, Houston 50

Goodhue 79, Schaeffer Academy 59

Kenyon-Wanamingo 83, Mabel-Canton 59

Kingsland 72, Lyle-Pacelli 56

Rushford-Peterson 97, Glenville-Emmons 62

Southland 70, Wabasha-Kellogg 40

Spring Grove 48, Lanesboro 37

Section 3=

First Round=

Heron Lake-Okabena 51, Edgerton 48

Lakeview 81, Wabasso 78

Renville County West 69, Yellow Medicine East 62

Westbrook-Walnut Grove 72, Adrian 55

___

Some high school basketball scores provided by Scorestream.com, https://scorestream.com/

For copyright information, check with the distributor of this item, ScoreStream Inc..